Uliczna sprzedawczyni kleistego ryżu

Uliczna sprzedawczyni kleistego ryżu

sobota, 30 stycznia 2016

Maska tlenowa

Moja kolejna książka w pociągu to "Sztuka prostoty" Dominique Loreau. Autorka jest Francuzką, która od kilkudziesięciu lat mieszka w Japonii. Pisze książkę adresowaną do kobiet. Pokazuje, że prostota jest kluczem udanego życia. Radzi jakie ubrania zostawić w szafie i w jaki sposób opróżnić dom ze zbędnych rzeczy. Podkreśla potrzebę świadomego dbania kobiety o swoje ciało. 

"Jeżeli nie troszczysz się o swoje ciało, staniesz się jego ofiarą. Twoje ciało jest twoim domem. Nie powinnaś zaniedbywać służących mu zabiegów na korzyść troski o innych ludzi. Jedynie gdy kochamy siebie, możemy dawać. Zdobądź się na wysiłek - jesteś to winna samej sobie, swojej rodzinie i swoim przyjaciołom". 
~Dominique Loreau 

W samolocie podczas instrukcji bezpieczeństwa obsługa samolotu demonstruje w jaki sposób założyć maskę tlenową w sytuacji spadku ciśnienia w kabinie. W pierwszej kolejności należy założyć swoją maskę a dopiero później można pomóc innym! I nigdy w odwrotnej kolejności.

1 komentarz:

  1. I to prawda. Gdy nie zadbamy odpowiednio o siebie, nie zadbamy tez odpowiednio o innych.
    PS. Od razu rzucił mi się w oczy cytat Terzaniego otwierający Twój blog. Właśnie jestem w trakcie czytania tej książki. Piękna, inspirująca i jedyna w swoim rodzaju :)

    OdpowiedzUsuń